Čo nesmie chýbať v detskej výbave

Neoddeliteľnou súčasťou pre pohodlie vášho dieťaťa je detský kočík a detská postieľka. Toto sú dve najpodstatnejšie veci, ktoré musí mať každé dieťatko. Kočík na vychádzky do prírody, postieľku pre pohodlný spánok a relax vo vnútri.

Kočíkov je na trhu veľké množstvo. Musíte však dbať na pohodlie a pohodlnosť novorodenca. Ponuka je naozaj široká. Od rôznych kombinácií, štýlov a aj farieb. Na ulici už nestretnete len jeden druh, ktorý sa od seba líši len farebným prevedením. Detské kočíky taktiež podľahli módnym trendom.

Postieľka by mala mať predovšetkým kvalitný matrac. Myslite nato, že novorodenec v nej strávi množstvo času. Jeho chrbtica nie je ešte dostatočne pevná, preto sa vám rozhodne do kúpy kvalitného matracu oplatí investovať.

Čo všetko do kočíka

Aj kvalitný detský kočík musí mať svoje dno dostatočne prispôsobené detskej chrbtici. Potrebujeme však ešte niečo viac. V prvom rade je to perinka. V zimných mesiacoch z hrubšieho materiálu, v letných stačí tenšia. Detská deka by tiež nemala vo vašej výbave chýbať. Najlepšia je fleecová deka, ktorá je odolná voči poveternostným podmienkam a zároveň je vyrobená z bavlny, takže je vaše dieťa v pohodlí po celý čas strávený v kočíku. Oceníte ju predovšetkým pri nepriaznivom počasí. V letných mesiacoch sa o nerušený spánok postará sieťka na kočík, ktorá uchráni dieťatko pred dotieravým hmyzom. Pred slnečnými lúčmi ho uchráni slnečník na detský kočík.

Aj detské obliečky

Aby perinky v kočíku, či detskej postieľke vyzerali dobre potrebujeme obliečky. Obliečky sú z rôznych materiálov a ilustráciami. Ilustrácie môžu byť rôzne zvieratká alebo obláčiky, tie oceníte keď dieťatko začne vnímať. V prvých mesiacoch sa však najväčšej obľube tešia čipkované obliečky. Práve oni dotvárajú celkový vzhľad detského kočíka a podtrhujú nevinnosť bábätka zabaleného v zavinovačke.

Každý jeden kvalitný detský kočík už obsahuje nánožník, tašku, vaničku, dokonca aj autosedačku. Najviac nakupované kočíky sú trojkombinácie, ktoré využijete na dlhý čas.
Ak ste teda v radostnom očakávaní vášho potomka, určite investujte do kúpy kvalitného kočíka a detskej postieľky. Vaše dieťatko sa vám odmení spokojným výrazom na tvári. A o to predsa ide. Bábätká sú naša radosť. Doprajte im to najväčšie pohodlie, odvďačí sa vám svojim úsmevom.